Wszystko, co ważne, znajdziesz właśnie tutaj!

Witaj przybyszu!
Pewnie jesteś ciekaw kim tak właściwie jesteśmy i czym jest ta cała „Alicia”?
Temat jest dosyć obszerny, ale mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości, lecz tak naprawdę informacje zawarte poniżej są dosyć ogólne.

Czym jest Alicia Online Polska?
Alicia Online Polska to strona stworzona z myślą o polskiej społeczności gry Alicia Online i jest tworzona przez fanów. Nie jesteśmy stroną, która mogłaby się nazwać „oficjalną polską stroną” gry, lecz pamiętaj, że tak naprawdę oficjalna strona gry nie istnieje, a więcej o tym możesz dowiedzieć się czytając o historii Alicii oraz o tym jak się potoczyły jej losy.

W każdym razie – istniejemy od 2013 roku. Możesz być zaskoczony tym faktem, ponieważ nasza pierwsza strona (fanpage) powstała jeszcze za czasów koreańskiego serwera Alicii i nosiła wtedy zupełnie inną nazwę. Strona ta została założona przez kilku polskich graczy, którzy grywali na koreańskim serwerze i chcieli dzielić się informacjami o grze wraz z innymi. 
Nie trwało to zbyt długo bo jak wiadomo gra „My Horse Story, Alicia” czy też „Story of Horse and Me. Alicia” została zamknięta w lutym 2014 roku. Było nam bardzo przykro z tego powodu, a wraz ze śmiercią oryginalnej Alicii umarła również nasza strona.
Jednak nie trwało to zbyt długo, bo już 20 grudnia 2014 roku doszło do wskrzeszenia Alicii!
Powstał prywatny (obecny) serwer gry, o którym można powiedzieć, że on również jest w pełni tworzony przez fanów (więcej informacji poniżej). Wraz z nimi nie mogło zabraknąć i nas!
Na nowo powstałej stronie Alicia Online zaczęły pojawiać się pierw informacje o powracającej Alicii, a następnie aktualizacje o nowościach pojawiających się na serwerze.
Wtedy po prostu zaczęliśmy tłumaczyć to wszystko na język polski i umieszczać to na naszej stronie. Dzięki temu coraz więcej osób z naszego kraju dowiadywało się o istnieniu tej gry. Zebraliśmy naprawdę ogromną polską społeczność, a wieść o Alicii rozchodziła się coraz to dalej i dalej. Później postanowiliśmy utworzyć więcej stron dla polskiej społeczności i tak to się potoczyło.

Czym jest Alicia Online?
Alicia Online to gra o tematyce koni („horse-racing MMO”), której rozgrywka skupia się na opiece nad koniem, hodowli, wyścigach konnych, oraz rywalizacji z innymi graczami. Osadzona jest w świecie fantasy, a całość okraszona jest piękną grafiką w stylu anime, chociaż łączy też w sobie realistyczne elementy wyglądu takie jak chociażby wygląd koni, a raczej „pegazów”, ponieważ wszystkie z nich potrafią rozsunąć skrzydła i dziarsko szybować przed siebie. 

Lecz po co im skrzydła skoro to tylko gra o koniach? Głównym elementem rozgrywki są wyścigi konne i to nie byle jakie, ponieważ zawierają dwa różne tryby, a każdy z nich podzielony jest na single (granie z innymi w pojedynkę) oraz team, który skupia się na grze zespołowej. Na wyścigach szybkości, będziemy mogli zmierzyć się z innymi poprzez jazdę z zawrotną szybkością, natomiast na wyścigach magicznych, jak sama nazwa wskazuje, będziemy mogli rywalizować z innymi poprzez używanie najróżniejszych zaklęć, które pomogą w pokonaniu przeciwnika.

Wszystkie prawa należą do NTreeV, który zakończył pracę nad oficjalną wersją gry w 2014 roku.
Obecny serwer gry powstaje przy pomocy kilkunastu osób, którzy dawniej również byli fanami.

Co to oznacza?
▫Nie jesteśmy deweloperami gry, ani nikim z oficjalnego zespołu Alicia Online.
▫Serwer gry jest prywatny, a wszystkie aktualizacje wprowadzające nowe funkcje są wzorowane na działaniu koreańskiego, zamkniętego serwera.
▫Z powyższych powodów oznacza to, że gra nie jest jeszcze w pełni kompletna.
▫Oznacza to również, że gra zawsze będzie w pełni darmowa, ponieważ prywatny serwer nie może na grze zarabiać, ani czerpać korzyści materialnych.
▫Jeśli oglądasz filmy na YouTube o grze Alicia Online, upewnij się, że nie mylisz nowej wersji ze starym, koreańskim serwerem, który został zamknięty w lutym 2014 roku.
▫Głównymi stronami nowej wersji gry jest strona aliciagame.com oraz fanpage Alicia Online.
▫Wszystkie inne strony społeczności (strony zagraniczne, strony tłumaczące aktualizacje lub takie, które zawierają informacje na temat gry) są stronami prowadzonymi przez fanów/społeczność, a nie przez zespół pracujący bezpośrednio przy tworzeniu gry – aczkolwiek mogą one posiadać kontakt z obecnymi „twórcami”.

Odtworzenie Alicia Online
Jest to zestawienie objaśniające warunki wersji gry, którą aktualnie się zajmujemy.
Wszystkie poniższe informacje zostały przetłumaczone z usuniętej już strony, a są słowami osób, które zajmują się tworzeniem obecnego serwera gry Alicia Online.

Kim jesteśmy? – obecny team Alicia Online
Nie jesteśmy oficjalną stroną gry Alicia Online. Nie pracujemy również z zespołem Alicii z czasów koreańskiej wersji, chociaż oczywiście – chcielibyśmy.
Mamy profesjonalnego programistę, projektantów oraz tłumaczy w naszej grupie, ale nikt z nas nie reprezentuje dawnego teamu, ani nie pracuje razem z oficjalnym zespołem.
Po zamknięciu oficjalnego serwera oraz strony Alicia Online, staraliśmy się skontaktować z oficjalnym zespołem gry. Jednak odpowiedzi za każdym razem brzmiały: „Nie mamy żadnych planów, aby ponownie uruchomić grę Alicia Online, oraz niestety nie mamy żadnych planów, aby nawiązywać współpracę z jakimikolwiek zamorskim krajem”.
Ponieważ wydawało nam się, że nie ma praktycznie żadnej możliwości by gra została przywrócona do życia poprzez oryginalnych wydawców, zdecydowaliśmy się odtworzyć ją sami. Jakiś czas temu zebraliśmy bardzo wiele danych z oryginalnego serwera gry. Chociaż większość z tych danych jest bardzo dobrze zaszyfrowana i zakodowana, technicznie zawiera wszystko to, czego potrzebujemy, aby odtworzyć najbardziej pierwotne funkcje serwera.
Jedynym problemem jest to, że jest to bardzo ciężka praca, która wymaga bardzo dużej ilości czasu. Całkowicie rozumiemy fakt, że ta gra i wszystkie jej funkcje w pełni należą do twórców gry Alicia Online, dlatego też nie czerpiemy z niej żadnych zysków. Od samego początku naszym jedynym celem było tylko to, by przywrócić ponownie Alicię.
Nie zamierzamy wprowadzać żadnych płatności pieniężnych, ani czerpać z tego jakichkolwiek korzyści osobistych.
Takie podejście sprawia, że rozwój jest znacznie utrudniony, gdyż posiadamy dosłownie tylko garstkę ludzi, którzy mają dostatecznie wymagane umiejętności, lubią tę grę i są w stanie spędzić większość swojego wolnego czasu dla programowania serwera.
Tak więc proces powstawania gry zależy w pełni od wsparcia graczy.

Kiedy prace nad grą zostaną zakończone?
Szacunkowo obliczyliśmy, że dla jednego profesjonalnego programisty, cały proces odtworzenia gry potrwa nie mniej niż 6 miesięcy – uznając, że będzie on pracować przez cały dzień. Ten czas się zmniejszy, jeśli w naszym teamie pojawi się więcej programistów. Obecnie nie ma ludzi, którzy mają wystarczająco dużo wolnego czasu, aby zrobić to wszystko w pełnym wymiarze czasu za darmo.
W każdym razie, to nie jest tak, że musimy czekać aż wszystkie funkcje gry zostaną zrealizowane, aby móc rozpocząć grę. Na początku mieliśmy bardzo prostą wersję serwera, na którym można było jedynie przebywać na swoim ranczu i jeździć po nim na koniu dookoła. Później zaczęły pojawiać się też inne funkcje, takie jak czat, opieka nad koniem, wyścigi oraz hodowla.
Obecnie gra jest już na poziomie grywalnym. Wciąż nie jest w pełni rozwinięta, posiada kilka błędów, jednak nic nie stoi już na przeszkodzie by czerpać przyjemność z grania w Alicię.
Każdego tygodnia staramy się wprowadzać coraz to nowsze i bardziej rozwinięte aktualizacje, dzięki którym Alicia będzie mogła się jeszcze bardziej rozwijać.