Warto o tym wiedzieć!

Nie każdy z nas posiada program do nagrywania filmów lub robienia zrzutów ekranu, aby móc je automatycznie zapisywać w jakimś folderze na dysku i z łatwością udostępniać innym.
Z tą pomocą przychodzi narzędzie, które jest już bezpośrednio wbudowane do gry. Z początku może nie działać do końca prawidłowo, jednak wystarczy je jedynie odpowiednio ustawić.

Zrzuty ekranu (F11)

Screeny robimy za pomocą klawisza F11. Po zrobieniu takiego screena, w lewym górnym rogu wyskoczy nam informacja o miejscu jego automatycznego zapisu.

Zazwyczaj miejsce ich zapisu znajduje się w (C:\Users\NazwaUżytkownika\Documents\앨리샤\스크린샷)

I tak jak możecie zobaczyć, nazwa tych folderów jest zapisana koreańskimi znakami.

Dodatkowo gra z początku może mieć ustawienie, aby zrobione screeny nie wyświetlały nazw takich jak imiona koni oraz nazwy użytkowników.

Aby to zmienić, należy wejść w Ustawienia, a następnie w przedostatniej zakładce „Community” odznaczyć opcję ukrywania nazw na screenach.

Obrazek

Nagrywanie (F12)

Filmy możemy nagrywać za pomocą klawisza F12. Podczas nagrywania, w lewym górnym roku wyświetli się nam czerwony napis „NOW RECORDING…(Stop: F12)” informujący nas również o tym, że aby przerwać nagrywanie, musimy ponownie wcisnąć klawisz F12.

Tak jak w przypadku screenów, filmy będą zapisywały się w drugim folderze (C:\Users\NazwaUżytkownika\Documents\앨리샤\동영상)

Mimo iż w grze istnieje kilka trybów do wyboru w których teoretycznie można nagrywać, nie działają one zbyt poprawnie, a zamiast czysto nagranego filmiku możemy otrzymać zbitek pikseli. Aby film zapisał nam się w dobrej jakości, musimy przejść do Ustawień gry, a następnie do ostatniej zakładki „Others”. Tam z kilku dostępnych opcji nagrywania musimy wybrać to, które składa się z samych koreańskich znaków (screen poniżej). Poniższe ustawienie zapewnia jakość nagrań w jakości HD oraz film w formacie .AVI (przez co może zajmować dużą ilość miejsca na dysku). Filmy zapisują nie tylko dźwięki z gry, ale również wszystkie inne dźwięki z systemu (np. rozmowy głosowe lub odtwarzaną w systemie muzykę).

Obrazek